Jak wybrać idealny parasol do ogrodu?

Jak wybrać idealny parasol do ogrodu?

Lato to czas, kiedy większość wolnego czasu spędzamy w ogrodzie, korzystamy z uroków wakacji i delektujemy się słońcem, które jednak potrafi po kilku godzinach odebrać nam dużą porcję sił oraz energii. W poszukiwaniu cienia i przyjemnego chłodu, uciekamy do… domu. A może tak pozostać na świeżym powietrzu pod parasolem? Pora w takim razie dowiedzieć się, jak wybrać idealny parasol do ogrodu.

Parasol w kilku wariantach

Może mieć prosty, klasyczny kształt, niewielki rozmiar, plastikową konstrukcję i niewystarczająco odporny na wpływ czynników zewnętrznych materiał. To parasol, który posłuży nam przez jeden sezon, a nawet krócej, to więcej problemów niż pożytku. Wybierając parasol ogrodowy, kierujmy się więc rozsądkiem, uwzględniając kilka podstawowych czynników.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, jak dużą powierzchnię chcesz zacienić oraz na jak wiele pozwala Ci wolna przestrzeń w Twoim ogrodzie. Do najpopularniejszych rozmiarów parasoli należą – 2,5-3 metry. Jeżeli jednak chcesz zagospodarować większą strefę relaksu i odpoczynku, wybierz parasol do ogrodu w rozmiarze 4-5,5 metry.

Parasol może mieć kształt koła – najpopularniejsze rozwiązanie, co nie oznacza, że zawsze będzie odpowiednie. Na rynku dostępne są również parasole z czaszą kwadratową, bardzo praktyczne, umożliwiające ustawienie ich przy ścianie.

Klasyka kontra nowoczesność - jaki parasol ogrodowy wybrać?

Te pierwsze to parasole ogrodowe z trzonem umieszczonym pośrodku czaszy, rozkładają się z wykorzystaniem prostych mechanizmów i są blokowane, aby czasza się nie składała podczas użytkowania. Sprawdzą się jako dodatek do strefy wypoczynku. Jeżeli zależy Ci jednak na większej swobodzie zagospodarowania przestrzeni pod parasolem, lepszym rozwiązaniem będą parasole ogrodowe z wysięgnikiem lub boczną nogą. To parasol posiadający zaginany do góry trzon umieszczony z boku.

Nie zapominaj również o tym, że tkanina, z jakiej wykonane jest poszycie, musi być odporna na wpływ czynników atmosferycznych – deszcz, promieniowanie UV i wiatr. Wybieraj parasole wykonane z poliestru lub dralonu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl