Wymiana poszycia

Trudne warunki pogodowe nie pozostają bez wpływu na Twój parasol. Po kilku sezonach może on potrzebować nowego poszycia. Za pomocą poniższych instrukcji i kilku narzędzi możesz wymienić poszycie na swoim parasolu w kilku prostych krokach.

Wymiana poszycia parasola ogrodowego

Nawet przy prawidłowym użytkowaniu i przechowywaniu poszycie parasola zewnętrznego może zostać uszkodzone, zerwane lub nosić ślady zużycia. Wymieniając poszycie na parasol pomożesz środowisku, utrzymując ten sam stelaż parasola na kolejny sezon, a ponadto możesz ponownie dopasować parasol w łatwy sposób do otoczenia domu za pomocą nowej tkaniny – tak, aby pasowała do zestawu ogrodowego lub koloru elewacji.

Poniższe kroki pozwolą na łatwe dopasowanie i wymianę poszycia parasola.

Decydując się na wymianę poszycia parasola ogrodowego, powinniśmy znać jego dokładny rozmiar, a najlepiej nazwę i rocznik modelu parasola. Pozwoli to na uniknięcie zakupu nieodpowiedniego poszycia, niedopasowanego do naszego parasola. Warto pamiętać, że poszycia dostępne w Litex Garden dedykowane są tylko parasolom marki Litex Garden. Dzięki temu klient zyskuje pewność, że poszycie będzie odpowiednio dopasowane do posiadanego modelu parasola.

Krok 1. Sprawdź typ masztu

Zacznij od określenia, czy Twój parasol ma maszt centralny (nogę centralną), czy też to model z masztem bocznym (nogą boczną).

Krok 2. Określ kształt czaszy (głowy) parasola

Wybór nowego poszycia zależy w dużej mierze od kształtu parasola- czy jest kwadratowy czy okrągły ma istotne znaczenie w ostatecznym wyborze.

Krok 3. Ustal liczbę i długość ramion parasola

Zidentyfikuj liczbę i rozmiar najdłuższych ramion parasola – to kluczowe dla dopasowania poszycia.

Krok 4. Dokonaj pomiarów czaszy (głowy)

Dokładne wymiary czaszy są niezbędne – zmierz długość każdego ramienia, aby uniknąć pomyłek.

Krok 5. Dodatkowe elementy

Sprawdź, czy Twój model parasola posiada owiewkę, drugi daszek lub system wentylacyjny – to ważne przy wyborze nowego poszycia.

Krok 6. Wybierz materiał

Oferujemy tkaniny poliestrowe i akrylowe– wybierz tkaninę dostosowaną do swoich potrzeb. Więcej o różnicach między nimi dowiesz się w Artykule „Różnice między tkaninami poszyć – poliester a akryl”.

Krok 7. Zapoznaj się z instrukcją wymiany poszycia

Brawo! Jesteś gotowy do złożenia zamówienia na nowe poszycie do swojego parasola. Warto w tym miejscu podkreślić, że parasole Litex Garden wyróżniają się właśnie możliwością wymiany poszycia. Nasze modele są niezmienne i z łatwością dobierzesz dla siebie nowe poszycie – dokładnie takie samo lub w innej tkaninie czy kolorze. Dla ułatwienia całego procesu na naszym profilu na YouTube udostępniamy filmy instruktażowe, ukazujące jak łatwo zrobić to we własnym zakresie.

Krok 8. Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły i zrealizować zamówienie na nowe poszycie.

Koszyk
Scroll to Top